Preventivní kontroly:


  • každá dospělá žena by měla alespoň jednou ročně navštívit gynekologickou ambulanci a podrobit se preventivní prohlídce, jejíž součástí je podrobné vyšetření děložního čípku, odběr onkocytologických stěrů z čípku dělohy, vyšetření dělohy a vaječníků pohmatem, ultrazvukové vyšetření a vyšetření prsů.


Dispenzární kontroly:


  • pravidelné kontroly žen s určitým onemocněním, nebo žen užívajících určité léky, sledování nezhoubných nádorů dělohy a vaječníků (myomy, cysty), sledování nezhoubných změn na děložním čípku, kontroly žen užívajících antikoncepci, hormonální substituční léčbu, kontroly žen před nasazením léku k oddálení menstruace, kontroly žen léčených na nechtěný únik moči, kontroly žen léčených pro příznaky hyperaktivity močového měchýře, pooperační kontroly a doléčení.


Vyšetření okultního krvácení:


  • v návaznosti na Vyhlášku 3/2010 Sb. Vyhláška o stanovení obsahu a časového rozmezí preventivních prohlídek, § 4 je povinností gynekologů provádět stanovení okultního krvácení ve stolici speciálním testem u žen od 50 let do 54 let jedenkrát ročně, od 55 let věku ve dvouletých intervalech. Nabízíme možnost tohoto vyšetření!