Urogynekologie se zabývá diagnostikou a léčbou poruch držení moče a procesu močení, problematikou zánětů močové trubice a močového měchýře a v neposlední řadě rekonstrukční operační léčbou defektů statiky pánevního dna (sestupů poševních stěn a dělohy).

Inkontinencí moči trpí celosvětově 25 – 50% žen. S přibývajícím věkem se výskyt inkontinence moči zvyšuje. O inkontinence moči se jedná vždy, když jsou přítomny subjektivní stesky na nechtěný únik moči. Typů inkontinence moči je několik, né všechny se léčí operací, ale většině žen se dá pomoci.

Nebojte se proto o svém problému mluvit s lékařem.

Možná Vám pomůže problém vyřešit.

Naše ambulance je určena k diagnostice a dispenzarizaci žen trpících nechtěným únikem moči, častým močením, silným nezvladatelným nucením na močení, nočním močením a poruchou statiky pánevního dna. Poskytujeme komplexní vyšetření pacientky: klinické a laboratorní vyšetření, urodynamické vyšetření (plnící cystometrie, profilometrie, uroflowmetrie), ultrazvukové vyšetření dolních cest močových a malé pánve. V případě potřeby zajistíme vyšetření močového měchýře a močové trubice kamerovým systémem (uretrocystoskopie). Úzce spolupracujeme s Urologickým oddělením Městské nemocnice Ostrava, které poskytují další vyšetřovací možnosti (videourodynamika, biopsie močového měchýře, cytologie) a s fyzioterapií v Sanatoriích Klimkovice a ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Nabízíme zajištění a provedení různých typů urogynekologických operací v Městské nemocnici Ostrava.

Provádíme antiinkontinentní operace implantací TOT pásky ve zdravotnickém zařízení GYNET AH s.r.o. v režimu jednodenní chirurgie.